"TürkTraktör Tarla Günleri"

TürkTraktör Genel Müdür Yardımcısı Özdemir:- "Sektörün en büyük ve ilk kurumu olarak en büyük önceliğimiz tarımsal verimlilik. Tarımsal verimliliği artırma konusunda da en önemli etken teknoloji ve modern üretim tekniklerinin kullanılmasıdır"

"TürkTraktör Tarla Günleri"

ANTALYA (AA) - Antalya'da "TürkTraktör Tarla Günleri" etkinliği kapsamında çiftçilere, New Holland ürünlerini sahada deneme fırsatı sunuldu.

Serik ilçesine bağlı bir arazide gerçekleştirilen etkinlikte TürkTraktör yetkilileri ve çiftçiler bir araya geldi. Etkinlik kapsamında, TürkTraktör'ün ürünleri çiftçilere tanıtıldı ve araçlar hakkında bilgi verildi. Etkinliğe katılan çiftçiler New Holland ürünlerini TürkTraktör uzmanlarıyla denedi.

TürkTraktör Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Traktör olarak sektörün ilk firması olduklarını söyledi.

Firma olarak 1954'ten bu yana modern tarıma yön verdiklerini belirten Özdemir, "Çiftçilerimizin işini kolaylaştıracak ve onların tarımsal verimliliğini artıracak modern üretim tekniklerini kullanması için çalışıyoruz. Traktör ve ekipmanlarını çiftçilerimize yüksek teknolojiyle uygun koşullarda geniş servis ve yedek parça ağıyla sunarak onların işlerini destekliyoruz" dedi.

Özdemir, Türkiye tarımının geliştiğini ifade ederek, tarımın her geçen gün daha önem kazandığını kaydetti. Türkiye'nin tarımsal hasılasının her yıl artığını anlatan Özdemir, şöyle konuştu:

"Sektörün en büyük ve ilk kurumu olarak en büyük önceliğimiz tarımsal verimlilik. Tarımsal verimliliği artırma konusunda da en önemli etken teknoloji ve modern üretim tekniklerinin kullanılmasıdır. Biz bunu kendimize misyon edindik. Çiftçilerimizin kazancını artıracak ve üretim maliyetlerini düşürecek teknolojiyi bizzat tarlada göstermek istiyoruz."

- Çiftçilere danışmanlık yapıyor

Özdemir, Kars'tan başlayarak Edirne'ye kadar tarla günleri düzenlediklerini anlatarak, çiftçilerin doğru teknolojiyi nasıl kullanmaları gerektiğini tarla ortamında göstererek onlara danışmanlık yaptıklarını dile getirdi.

Antalya'da entegre bir tarla tatbikat günü düzenlediklerinin altını çizen Özdemir, "Çiftçilerimiz toprağın ekilmesi, gübrelenmesi, ürünün büyütülmesi, ilaçlanması, hasat ve silaj edilmesi ile balyalanmasına kadar tüm süreçte ihtiyaçlarını New Holland'da bulabiliyor" diye konuştu.

Özdemir, Antalya'nın Türkiye'de tarımsal hasılası en yüksek olan 3 şehirden biri olduğunu vurgulayarak, çiftçilerin tarımsal verimliliği artırma konusunda araştırmalar yapmasının bunda etkili olduğunu sözlerine ekledi.

Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.