TKDK’da 15. çağrı dönemi başladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Konya İl Koordinatörü Huriye Karahan Özdemir IPARD Programında 15. Başvuru Çağrı Dönemi başladığını belirtti.

TKDK’da 15. çağrı dönemi başladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yürüttüğü IPARD Programında 15. Başvuru Çağrı Dönemi başladı. Koordinatör Karahan Özdemir, “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılık Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni (IPARD) kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 08.10.2015 tarihinde 15. Proje Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunuyor. Başvurular 19.10.2015 tarihi saat 09.00’dan itibaren kabul edilmeye başlanacak olup, başvuruların son teslim tarihi 30.10.2015, saat 23.00’e kadar gerçekleşecek” diye konuştu.

37 MİLYON 500 AVRO HİBE EDİLECEK

15. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri maksimum 8 ay olarak planlanması gerektiğini söyleyen Özdemir, “Türkiye’nin katılım öncesi dönemdeki öncelikleri ve ihtiyaçlarını dikkate alarak, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için kapasite oluşturmayı hedeflemekte, işletmeleri Avrupa Birliği standartlarına yükseltmeyi amaçlamaktadır. Bu dönemde, dağıtılacak hibe tutarı 37 milyon 500 bin avrodur. Süt hayvancılığı, kırsal turizm, kültür balıkçılığı, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesine yüzde 50 ile yüzde 65 arasında değişen oranlarda hibe verilecektir. Ayrıca, başvuru sahiplerinin proje kapsamında yapacakları uygun harcamalar KDV’den muaf olacaktır” ifadelerini kullandı. (Melek Sarıtaş) 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.