Tarıma dayalı yatırım projelerinde süre uzatıldı

Tarıma dayalı yatırım projelerinin tamamlanma tarihi 1 Aralık 2017'den 31 Ağustos 2018'e uzatıldı.

Tarıma dayalı yatırım projelerinde süre uzatıldı

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı yatırım projelerinin tamamlanma tarihi 1 Aralık 2017'den 31 Ağustos 2018'e uzatıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak 21 Ekim 2016'dan geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

"Kapasite artırımı veya teknoloji yenilenmesine yönelik yatırım" tanımına inşaat giderini kapsayan yatırımların da dahil edildiği düzenlemeyle yatırım projelerinin tamamlanma tarihi 1 Aralık 2017'den 31 Ağustos 2018'e uzatıldı.

Kırsal ekonomik altyapı yatırımlarından çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri konusunda yapılan başvurularda mevcut kümeslerin Biyogüvenlik Kanunu hükümleri ile birlikte Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu hükümlerine göre zorunlu olan biyogüvenlik tedbirleri hibe kapsamında değerlendirilecek.

Kapasite artırımı veya teknoloji yenilemeye yönelik yatırımlarda ise inşaat gideri hibeye esas proje tutarının yüzde 20’sinden fazla olamayacak. Ancak biyogüvenlik tedbirlerine yönelik projelerde hibeye esas proje tutarında yüzde 20 inşaat gideri şartı aranmayacak. Başvuru dosyasının elektronik ağ üzerinden girişi, tebliğin yayımı tarihinden itibaren 45 gün yerine 70 gün içerisinde yapılabilecek.

Önceki düzenlemede kendilerine yapılan bildirimi takip eden 20 gün içinde il müdürlükleri ile hibe sözleşmesi imzalamayan başvuru sahiplerinin proje başvuruları ve bunlara ilişkin değerlendirme sonuçları iptal edilirken, değişiklikle söz konusu süre 45 güne uzatıldı. Yenilenebilir enerji üretimi konusunda yapılan başvurular için bu süre 90 gün olarak düzenlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.