Tahin Festivali yapılacak

Bozkır tahininin markalaşmasını sağlamak ve pazar payını arttırmak amacıyla Bozkır İlçesi’nde Tahin Festivali düzenlenecek.

Tahin Festivali yapılacak

Bozkır İlçe Belediyesi’nin öncülüğünde, Bozkır tahinini pazarlamaya ve tanıtımına dayalı olarak üretim kapasitenin artırılması ve markalaşma çalışmaları için tahin üreticileri ile birlikte istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda Bozkır tahininin ulusal düzeyde tanıtımının yanı sıra yurt dışında da pazarlanabilmesi için yapılabilecek çalışmalar konuşuldu.

KOOPERATİF BÜNYESİNDE SERİ ÜRETİM OLMALI

Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Bozkır tahininin kooperatif çatısı altında üretilmesi gerektiğini belirterek bu sayede yurt dışına ihracat yapma konumuna gelinebileceğini söyledi. Bozkır tahininin ulusal anlamda markalaşabilmesi için belediye olarak gerekli destekleri vereceklerini kaydeden Başkan Gün, “Esnaflarımızın küçük işletmeler tarzında yaptıkları üretimin kapasitesi ve pazarlama faaliyetleri bizim için yeterli değil. Hem üretim kapasitesini hem de pazarlama faaliyetlerini artırmak niyetindeyiz” dedi.

SERİ ÜRETİMİN ÖNÜ AÇILACAK

Başkan Gün, “Bunun için tahin üreticisi arkadaşlarımızla birlikte tahin festivali adı altında bir tanıtım organizasyonu düzenleyerek işe başlamayı düşünüyoruz. Bu sayede tahin üreticilerimizin hem pazar payını arttırmak hem de Bozkır tahininin markalaşmasını hedeflemekteyiz. Pazar payını arttırdığımızda daha fazla arz, akabinde de seri üretimin önü açılmış olacak. İşletmelerimiz büyüyecek ve istihdam alanları oluşacaktır. Temel hedefimiz, kooperatif bünyesinde seri üretim yapmak, Bozkır tahininin ulusal bazda tanımını yapmak, pazar payını arttırmak, ve istihdam alanı oluşturmaktır” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.