Sarraflar seçimi bekliyor

Rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları vatandaşın alım gücünü düşürürken, birikimini yastık altında bekleten vatandaşın ise yüzünü güldürdü.

Sarraflar seçimi bekliyor

"Seçim olana ve bitene kadar bu fiyatların çok düşeceğini düşünmüyoruz" diyen   

Sarraflar Yer altı Çarşısında Kuyumcu Ahmet Poçan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Seçimden sonra istikrarlı bir ortam çıkarsa, fiyatlar ona bağlı olarak bir miktar düşer ve eski seviyelerine yaklaşır diye ümit ediyoruz. Şuan ki fiyatlar alım gücünü düşürdü yüzde 15 ve 29 oranında vatandaşın alım gücü geri geldi. Bu da bizi zorladı ve satışlar düştü ve bizim beklediğimiz sezon olan düğün sezonu çok iyi geçmedi” dedi. 

İstikrarsız ortam düğün sezonunu çok fazla etkilediğini söyleyen Poçan “Vatandaş, altın fiyatları konusunda bir an 85’di, bir an 110’du, bir an 105’di derken ikilemde kaldı. 85’den 83 ve 82 olacak diye beklerken 115’lere çıkınca fiyatlar, vatandaşta biz de iş konusunda mağdur olduk. Tabi burada en çok mağdur olan vatandaş oldu“ şeklinde konuştu.
Yastık altında birikimi bekleten vatandaşın çoğu bu fiyatlardan paraya çevirdiğini vurgulayan Poçan “Vatandaş birikimini bu çıkan fiyatlardan paraya çevirdi ve beklemeye geçti ama hazırlıklı olmayıp düğününü yapan eş, dost ve vatandaş tabi ki biraz mağdur oldu. Çoğu vatandaşımız içinse yatırımının karşılığını alma konusunda iyi oldu ama altın almak için düğün tarihini bekleyen vatandaşın yüzde 20’si zarar etti ve aldığı her şeyi pahalıya aldı” ifadelerini kullandı. (Mustafa Ekmekcioğlu)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.