MÜSİAD'da borç yapılandırma konferansı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya şubesi üyelerine "6736 Sayılı Kanun Kapsamında Borçların Yeniden Yapılandırılması" konferansı verildi.

MÜSİAD'da borç yapılandırma konferansı

MÜSİAD Konya Şubesi tarafından 1195’incisi düzenlenen Cuma Konferansları’na bu hafta Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver ve Grup Müdürleri Eyüp Yılmaz ile Behzat Er katıldı. MÜSİAD Konya Şubesi brifing salonunda düzenlenen konferansta üyelere "6736 Sayılı Kanun Kapsamında Borçların Yeniden Yapılandırılması" hakkında bilgiler verildi. Konferansa çok sayıda MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyeleri katıldı.
6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanununun resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, “Kanunun getiriliş amacı vatandaşların kamuya olan borç yükünün azaltılması idi. Bu çerçevede vatandaşlarımız ve mükelleflerimiz peşin ya da taksitlendirme seçeneklerini kullanarak kesinleşmiş olan borçlarını yeniden yapılandırabileceklerdir. Yürürlüğü giren kanunun çok önemli avantajlar getirmektedir. Kanunla birlikte vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükünü azaltmak için taksitler halinde ödeme imkanı tanınmıştır. Vergi ihtilafları sulh yoluyla sonlandırılacak ve vergi incelemelerinde tespit edilen vergilerin dava yoluna gidilmeksizin ödeme imkanı sunulmuştur. Matrah ve vergi artırımı koşuluyla geçmiş yıllara ilişkin vergi incelemesi yapılmayacak. Stokların, kasa ve ortaklardan alacaklara ilişkin işletme kayıtları düzeltilerek gerçek duruma uygun hale getirilecek. Ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki bazı varlıklar milli ekonomiye kazandırılacak. Konya vergi dairesi olarak vatandaşlarımıza da buradan seslenmek istiyorum, mükellef olsun veya olmasın bütün herkesin borç sorgulaması yapmalıdır. Sorgulama sonucunda borcunuz çıkarsa hemen müracaatta bulununuz. Mükellef olsanız da olmasanız da bütün herkesin 6736 sayılı kanundan faydalanmalıdır. Müracaatları vergi dairelerinden, internetten veya posta yoluyla da yapabilirsiniz” dedi.
Başkan Ünver’in konuşmasının ardından Gelir İdaresi Grup Müdürleri Eyüp Yılmaz ve Behzat Er MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyelerine kanunun ayrıntılarını bütün detayıyla anlattı.
MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Özbuğday konferansın sonunda Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver’e hediye taktim etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.