MÜSİAD fuarı ziyaret etti

MÜSİAD Oberhousen Başkan Yardımcısı Yüksel Uslucuk ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, MÜSİAD Konya Şubesi heyetiyle birlikte Konya Endüstri Zirvesi Fuarı’nı birlikte gezdi.

MÜSİAD fuarı ziyaret etti

MÜSİAD Oberhosen Heyeti, fuar ziyaretinin ve temaslarının ardından MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen “MÜSİAD Oberhousen Üyeleri İle İstişare ve İş Fırsatları” konulu toplantıda MÜSİAD Konya Şube üyeleri ile bir araya geldi. Genelde Almanya ve Konya arasında özelde ise Oberhousen ve Konya şube üyeleri arasındaki işbirliği imkanlarının artırılmasına yönelik olarak karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “MÜSİAD Konya Şubesi olarak, gerek heyetler halinde yurtdışı iş gezileri düzenleyerek gerekse de yurtdışından iş adamları heyetlerini şehrimizde ağırlayarak üyelerimizle bir araya getiriyor ve yeni iş fırsatları oluşturmaya çalışıyoruz. Oberhousen şubemizin gerçekleştirdiği bu ziyaretin her iki şube üyeleri arasında yeni işbirliklerine vesile olması en büyük arzumuzdur. Konya sanayisi son yıllarda yakaladığı ivme ile sanayi ve üretim alanında pek çok sektörde hem ülkemizde hem de uluslararası pazarda söz sahibi konumda. Almanya ise şehrimizin ihracatında her dönem en üst sıralarda yer alıyor. Bizlere düşen Almanya ve Konya arasındaki mevcut ticaret hacmini artırmak ve ekonomik ilişkilerimizi sürekli canlı tutmaktır. Bu noktada MÜSİAD Konya Şubesi olarak, Oberhousen şubemizle ve şube üyelerimizle her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu da bu vesile bir kez daha dile getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
Konya temasları ve toplantı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Oberhousen Başkan Yardımcısı Yüksel Uslucuk ise, “MÜSİAD Oberhousen Şubesi olarak yeni kurulan bir şubeyiz ve üçüncü yılımızı doldurduk. Ülkemizi ve derneğimizi Almanya’da en iyi şekilde temsil etmek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Konya şubesi ise gerçekleştirdiği faaliyetleri ve tecrübesiyle her alanda örnek bir şube. Bizler de hem böylesine büyük bir şubenin tecrübesinden istifade etmek hem de yeni işbirliklerine vesile olmak için Konya’dayız. Gerçekleştirdiğimiz Endüstri Zirvesi Fuarı ziyaretlerimiz ve temaslarımız esnasında Konya’nın ne kadar büyük bir sanayi ve üretim şehri olduğunu bir kez daha görme şansı bulduk. Ayrıca Konya’nın ihracatında Almanya’nın en üst sıralarda yer alması işbirliği fırsatlarının ilerleyen yıllarda daha da artacağına yönelik güçlü sinyaller veriyor. Bu potansiyeli ve işbirliğini daha da ilerilere taşımak adına bizler şube olarak elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler