Mekpan Panel, üretim verimliliğinde sektörde ilk sıralarda

Türkiye’nin en büyük üreticilerinden biri olan Mekpan Panel, Üretim Verimliliğinde de sektöründe ilk sıralarda yer alıyor.

Mekpan Panel, üretim verimliliğinde sektörde ilk sıralarda
Yayınlanma:

Mekpan Panel Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Hakan Katırcı, panel sektöründe 12 yıldır faaliyetlerini sürdürdüklerini ve bugün geldikleri noktada Türkiye’de Üretim Verimliliğinde sektörde ilk sıralarda yer aldıklarını belirterek, “2011 yılında sahip olduğumuz güçlü sermaye, yetkin insan kaynağı, iyi tedarikçi ve müşteri ilişkilerinden aldığımız güçle faaliyetlerine başlayan Mekpan Panel, bugün Konya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde 30.000 m²’si kapalı olmak üzere toplam 45.000 m² alanda 8,5 milyon m² üretim kapasitesi ile kısa bir sürede sektörde, Türkiye’nin en büyük üreticilerinden biri haline gelmiştir. Ülkemizde sandviç panel üretiminde standartlara yön veren, yenilikçi ve katma değeri artırmaya odaklanan Mekpan Panel olarak, süregelen yatırımlarımız ile sektöre yön vermeye devam etmekteyiz. Yenilikçi ve son teknolojilerle donatılmış tesisimizde, ürettiğimiz çatı ve cephe panelleri ile mimari estetik ve kaliteyi bir arada buluşturuyoruz. 2013 yılında sürdürülebilirlik, çevresel faktörler, yüksek ürün kalitesi ve ‘Üretim verimliliğini’ esas alarak, mevcut makine parkurunda gerçekleştirdiğimiz teknolojik yenilikler ile 0 karbon salınımlı Pentan teknolojisine geçiş yaparak, ürettiğimiz ürünlerin çevre dostu olmasını sağladık. Pazar taleplerine dair etkin analizler sonucunda, 2014 yılında yaptığımız yeni yatırımla birlikte daha yüksek yangın direncine sahip olan Poli-izosiyanürat (PIR) dolgulu Sandviç Panel üretimine başlayan Mekpan Panel olarak, 2015 yılında ulaştığımız fiili üretim miktarıyla birlikte ülkemizdeki Kontinyu Panel Üreticileri arasında fiili kapasite kullanımı anlamına da gelen ‘Üretim Verimliliği’ alanında ilk sıralardaki haklı yerini almıştır. 2020 yılında fabrika kapalı alanımızı, küresel çaptaki COVID salgınına rağmen, sadece iki senede 8.000m²’den 30.000m²’ye yaklaşık 4 misline büyütüp, özel tasarım ürünler de üretmek üzere en son teknolojik yenilikler ile donatarak ikinci kontinyu hattını devreye aldık. Böylece kurulu kapasitemizi %250 oranında arttırarak, günlük fiili üretim miktarını 25.000 m²’ye yükselttik. 2023 yılında yeni yapacağımız yatırımlarla birlikte, 41.000m²’si kapalı olmak üzere 65.000m² alana ulaşıyoruz. Bu yatırımın yanı sıra, yine bu yıl içerisinde devreye almayı planladığımız 3.hat yatırımımız ile birlikte yıllık üretim kapasitemizi 8,5 milyon m² den 13,6 milyon m²’ye çıkararak, Türkiye’deki üreticilerin içerisinde tek noktadaki en büyük üretim kapasitesine ulaşmayı hedeflemekteyiz. Böylelikle günlük fiili üretim miktarında 25.000 m²’den 40.000 m²’ye ulaşıyoruz. Bugün de zorlu konjonktüre rağmen, sektörün en değerli üreticisi olma vizyonumuzla, bayilerimizin ve müşterilerimizin memnuniyetini artırmaya odaklanıyor ve verimliliği yükseltmeye yönelik çalışmalarımızla yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz” dedi.

“ÜRÜNLERİMİZ, DEPREME VE YANGINA DAYANIKLILIĞI İLE GÜVENLİDİR”

Celalettin Hakan Katırcı depreme ve yangına karşı dayanıklı ürünler ürettiklerine dikkat çekerek, “Ürünlerimiz sağladığı mimari estetik ile hayatı güzelleştiren, yapınıza değer katan, günümüzün en çevre dostu ürünlerindendir. Uzun ömürlü, depreme dayanıklı, yüksek yangın dirençli ve yüksek ısı yalıtım performansına sahip olan MEKPAN PANEL markalı, PUR-PIR dolgulu sandviç panellerimiz, spor tesislerinde, endüstriyel tesislerde, hangarlarda, konutlarda, soğuk hava depolarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Enerji tasarrufunda önemli rol oynayan MEKPAN PANEL markalı sandviç panellerimiz, ısı ve su yalıtımı konusunda kesin çözümler sağlarken, depreme ve yangına dayanıklılığı ile güvenli, sağladığı mimari estetik ile hayatı güzelleştiren, yapınıza değer katan, günümüzün en çevre dostu ürünlerindendir. İşte tam da bu noktada MEKPAN PANEL markalı Solar Uyumlu 4 Hadveli Kepli Çatı Panellerimiz, yapıların enerjisini yükseltiyor. Solar enerji pazarının saha ihtiyaçlarına yönelik özel olarak tasarlanan bu ürünler, gizli vidalı montaj imkânı sunmakta olup, hem sandviç panellerin, hem de solar panellerin montajı sonrasında yüksek su sızdırmazlık özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Çatı örtüsünü delmeden montaj imkânı sunan özel tasarım bağlantı aparatı sayesinde Solar panellerin, MEKPAN PANEL markalı Solar Uyumlu 4 Hadveli Kepli Çatı Panelleri üzerine montajı çok kolay ve hızlı şekilde yapılabiliyor. Maksimum yük kapasitesine sahip olan bu ürünlerimiz, diğer yalıtım malzemelerine göre daha iyi bir ısı yalıtımı sağlamasının yanında, yeterli bir yangın direncine de sahiptir. Böylece bina çatılarına yüksek bedeller ödenerek, uzun ömürlü bir yatırım olarak gerçekleştirilen Çatı Üstü Güneş Santralleri için sağlam ve doğru bir zemin oluşturuyor. Yapı sektörünün parlayan yıldızı MEKPAN PANEL olarak, ürettiğimiz üstün özellikli sandviç panellerle, uzun ömürlü, güvenli, çevre dostu ve sürdürülebilir yapılar sağlamaktayız” diye konuştu.

Görsel Kaynak: AB Haber Merkezi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.