KOSGEB Başkanı Biçer:

"Türkiye'de son 5 yıldır girişimcilik üzerine güzel gelişmeler oluyor. 380 bin insanımız KOSGEB destekli eğitim aldı. 22 binin üzerinde insanımız da kendi iş yerini açtı"

KOSGEB Başkanı Biçer:

KAYSERİ (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, KOSGEB eğitimlerine katılanlardan 22 binin üzerinde kişinin kendi iş yerini açtığını söyledi.

Bazı programlara katılmak için Kayseri'ye gelen Biçer, Vali Orhan Düzgün'ü ziyaret etti.

Biçer, burada yaptığı açıklamada, KOSGEB olarak küçük ve orta boy işletmeleri desteklemeye yönelik faaliyetleri sürdürdüklerini söyledi.

İstihdamı artırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Biçer, "Burası toplumun epey bir kısmına dokunan alan. Biraz reklamı az yapılmış, olabildiğince kamuoyuna duyurmaya çalışıyoruz. Son dönemde KOBİ'lere ciddi destekler var, bunun duyurulması lazım. Geniş bir kesim, hala KOSGEB'in desteklerinden, KOBİ'lere yapılan desteklerden hatta desteklerimizin faizsiz olduğundan haberdar değil. Biz destek verirken faiz de almıyoruz. Bir kısmı hibe. Bu manada devletimizin bize sunduğu imkanlardan işletmelerimiz, KOBİ'lerimiz olabildiğince yararlansın. Hem ilin hem ülkenin ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunsun" diye konuştu.

Vali Düzgün de Biçer'i kentte ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Kayseri hakkında bilgi verdi.

Düzgün, ziyaretin anısına Biçer'e Kayseri Saat Kulesi'nin maketini hediye etti.

Daha sonra Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz'ı ziyaret eden Biçer, ardından KTO ve KOSGEB Kayseri İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" sertifika törenine katıldı.

Kursiyerlere hitap eden Biçer, girişimciliğin son yıllarda dünyada öneminin epeyce arttığını vurgulayarak, "En gelişmiş ülkeler bile girişimciliğe ve KOBİ'lere çok büyük önem veriyor. ABD de bu manada Türkiye'den çok farklı değil. Türkiye'de son 5 yıldır girişimcilik üzerine güzel gelişmeler oluyor. 380 bin insanımız KOSGEB destekli eğitim aldı. 22 binin üzerinde insanımız da kendi iş yerini açtı. 22 bin önemli bir sayı. Türkiye'de istihdama ve ekonomiye ciddi destekler veriyoruz. Verdiğimiz desteklerin boyutu 380 milyon civarında" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Biçer ve diğer katılımcılar, kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.