Konyalı sanayiciler Las Vegas'taki APEX Fuarı'nda

KONYA (AA) - Konyalı döküm firmalarının yöneticileri, Konya Sanayi Odası (KSO) öncülüğünde Las Vegas’ta düzenlenen APEX Fuarı'nı gezdi.KSO Yönetim...

Konyalı sanayiciler Las Vegas'taki APEX Fuarı'nda

KONYA (AA) - Konyalı döküm firmalarının yöneticileri, Konya Sanayi Odası (KSO) öncülüğünde Las Vegas’ta düzenlenen APEX Fuarı'nı gezdi.

KSO Yönetim Kurulu Üyesi, Konya Döküm Kümesi Başkanı Mehmet Ali Acar, Amerika’nın Las Vegas kentinde düzenlenen APEX 2015 Otomotiv Yan Sanayi Fuarı'nda, Konya Döküm Kümesi’ni tanıtan organizasyonlar ve ikili iş görüşmeleri düzenlediklerini söyledi.

Amerika iş gezisinin katılımcılar açısından verimli geçtiğini ifade eden Acar, Konyalı döküm sanayicilerinin kendi sektörleriyle ilgili ürün gruplarında inceleme yapma imkanı bulduklarını ifade etti.

KSO'dan yapılan açıklamaya göre, Konyalı bir grup iş adamı da KSO, KTO ve MÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen İran Yurt Dışı Gezisi’ne katıldı. 400'e yakın ikili iş görüşmesinin gerçekleştirildiği programlarda yeni iş bağlantıları yapıldı.

İran gezisiyle ilgili bilgi veren KSO Başkan Yardımcısı Mustafa Veli Tekelioğlu da İran gezisinin Konyalı iş adamlarının yeni pazarlara ulaşması adına önemli olduğunu belirtti.

Tekelioğlu, son dönemde ihracat rakamlarında ülkemizde yaşanan siyasi belirsizlik ortamından ve özellikle de Ortadoğu’da yaşanan savaş ve kaos ortamından kaynaklanan bir düşüşün söz konusu olduğunu vurgulayarak, "Bu kaybın giderilmesi ve yeni pazarlara ulaşılması adına düzenlenen bu geziyi son derece anlamlı buluyoruz. İran iş gezisinin Konyalı sanayicilerimiz için yeni bir moral kaynağı olması en büyük arzumuzdur" ifadelerini kullandı.

Konya'da faaliyet gösteren tarım makineleri sektörü temsilcileri de Almanya Agritechnica İş Gezisi’ne katıldı. Açıklamaya göre, KSO tarafından organize edilen Almanya Agritechnica Fuarı'na da Konya'daki 18 işletmeden 28 kişi katıldı. Hannover ile ilişkilerin geliştirilmesine yönelik işbirliklerinin kurularak, tarım makineleri sektöründeki gelişmelerin takip edilmesinin amaçlandığı gezi kapsamında incelemeler gerçekleştirildi.

Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.