Konut fiyatlarıyla ilgili çarpıcı sözler! Yüzde 55'lik zamma isyan ettiler...

Beton fiyatlarına son iki ay içerisinde gelen yüzde 55'e varan artışa dikkat çekmek isteyen müteahhitler bir araya gelerek basın toplantısı düzenlendi.

Konut fiyatlarıyla ilgili çarpıcı sözler! Yüzde 55'lik zamma isyan ettiler...
Yayınlanma:

Beton fiyatlarında son 2 ay içerisinde gerçekleşen yüzde 55'lik artış inşaat maliyetlerine ciddi oranda yansıyor. Bölge bölge beton firmaları arasında oluşan farka dikkat çekmek amacıyla bir araya gelen ilçe müteahhitler birlikleri ve dernekleri fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek için bir araya geldi.

"FAHİŞ FİYAT" VURGUSU


Sekiz farklı dernek ve birliğin bir araya gelmesiyle gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Eyüpsultan Müteahhitler Birliği Başkanı İrfan Tutacak, “Beton üreticilerinin son birkaç yıldır bölgemizde beton fiyatlarına yönelik olarak uygulamış oldukları fiyat politikası, biz müteahhitleri zor duruma düşürmektedir. Bölgemizdeki beton firmalarının fiyatları yakın illerde hatta İstanbul'un diğer bölgelerinde bile farklılıklar göstermektedir. Fahiş fiyatlar karşımıza çıkmaktadır. Bölgemizdeki beton firmalarının rekabetçi ve adil olmayan fiyat politikası bizlere dayatılmaktadır. Bu yanlış fiyat politikaları maliyetlerin artmasına sebep olmaktadır. Biz İstanbul'un depreme karşı yenilenmesi, ülkemizde yaşanan ekonomik koşullara karşı istihdam sağlamaya çalışıyoruz. Beton firmalarının fahiş fiyatları enflasyonu da körüklemektedir. Bir ay İstanbul'da 500 firmanın beton almayıp beklemesi demek İstanbul'un yenilenmesini ciddi sıkıntıya sokar" dedi.

Çekmeköy Müteahhitler Birliği Başkanı Yücel Evsen, “Yaklaşık 2 ay önce bin 900 lira olan beton metreküp fiyatları bugün 3 bin liradan konuşuluyor. Bugün 50 bin müteahhit işi yavaşlattığı anda İstanbul'da kentsel dönüşüm durdu demektir. Konut fiyatları asla geriye düşmeyecek. Biz hızlı bir şekilde yükselmesini önlemeye çalışıyoruz" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.