Karatay’dan dar gelirlere destek

Karatay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2016 yılında da dar gelirli ve zor da kalan insanlara birçok kategoride yardımda bulundu

Karatay’dan dar gelirlere destek

Karatay Kaymakamlığı’ndan alınan verilere göre 2016 yılı içerisinde Karatay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Mütevelli heyetince muhtaç ve zor durumda olan insanlara merkezi yardımlar çerçevesinde 14.497.777.40 TL yardımda bulunuldu. 

MERKEZİ YARDIMLAR 

2016 yılı içerisinde Karatay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  mütevelli heyetince fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunduğu tespit edilen 65 yaş üstü vatandaşlara yaşlılık aylığı, engelli ve engelli yakınlarına yardım, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım, muhtaç asker ailesi ve muhtaç asker çocuğu yardımı, şartlı eğitim,sağlık ve gebelik yardımı, öksüz yetim yardımı yapıldı. Merkezi yardımlar kapsamında toplam 14.497.777.40 TL vatandaşların hesaplarına aktarıldı. 

PERİYODİK PAY YARDIMI

Yine Karatay Kaymakamlığı’ndan alınan verilere göre 2016 yılı içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Karatay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na aktarılan periyodik paylarla afet yardımı, diğer eğitim yardımı, şartlı bağışlarla yapılan eğitim yardımı, nakdi yardım, gıda yardımı, sağlık yardımı, yabancı yardımı ve 9 bin 800 haneye on iki bin ton kömür yardımı yapıldı. Toplamda vakıf öz kaynaklarından 8.035.733,36 TL yardım yapıldı.

Seyit Mehmet Kavuncu // Anadolu'da Bugün

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.