Kadınlar Bir Olup Fabrika Kurdular

Domatesiyle meşhur Ayaş'ın Akkaya köyünde kadın çiftçilerin bir araya gelerek kurduğu kooperatif, devlet desteği ile salça fabrikası açtı.

Kadınlar Bir Olup Fabrika Kurdular

Domatesiyle meşhur Ayaş'ın Akkaya köyünde kadın çiftçilerin bir araya gelerek kurduğu kooperatif Gıda, Tarım ve Hayvancılık İI Müdürlüğü'nün teknik, İl Özel İdaresi'nin de maddi desteğiyle salça fabrikası açtı. Kadın çiftçileri desteklemek ve tecrübe kazandırmak amacıyla şu an Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği fabrikada kadın çiftçiler çalışıyor.

FABRİKAYI GEZDİRDİLER

Bu sene ilk ürününü üretecek olan fabrikayı ziyaret eden Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz, fabrikada incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

"KADINLARIN OLMASI ÖNEMLİ"

Tarımsal sanayinin gelişmesinin tarımsal üretimi artıracağını ifade eden İl Müdürü Korkmaz, bu fabrikanın kapasitesinin artmasıyla Ayaş'ta domates üretiminin daha da artacağını kaydetti. Üreticilerin kooperatifler aracılığıyla bir araya gelerek bu tür işletmelerin kurmasının önemine değinen Korkmaz, özellikle kadın çiftçilerin bu tür işletmelerde yer almasının, kadınların sadece tarımsal ürün üretiminde değil pazarlamada da yer almasının önemli olduğunu söyledi.

Kooperatif başkanı Meryem Uzun'a diğer kadın çiftçilere örnek olacak bu çalışmalar için teşekkür eden Korkmaz, kendilerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.