İl Müdürlüğü destekledi! Konyalı 18 üretici rekor üzüm üretti

Güneysınır’da 18 üretici ‘Konya İlinde Üzüm İyi Tarımla Buluşuyor, Güvenle Tüketiliyor’ projesi ile 207 dekar alanda 195 ton üzüm üretti

İl Müdürlüğü destekledi! Konyalı 18 üretici rekor üzüm üretti
Yayınlanma:

Konya Haber: Konya’da Üzüm İyi Tarımla Buluşuyor, Güvenle Tüketiliyor projesi tarla günü gerçekleştirildi.

Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne sunulan ve kabul edilen, “Konya İlinde Üzüm İyi Tarımla Buluşuyor, Güvenle Tüketiliyor “ projesi ile Bağcılık faaliyetlerinde İyi Tarım Uygulamalarının yaygınlaştırılması hedeflendi.

Proje kapsamında Güneysınır’da 18 üretici ile 207 dekar alanda yaklaşık 195 ton üzüm İyi Tarım Uygulamaları kapsamında üretildi. İl Müdürlüğü üreticilerin fiziki ekipmanlarını, toprak-su ve ürün analizleri ile kontrol sertifikasyon bedellerini karşıladı.

img-2264.jpeg

İyi Tarım Uygulamaları konusundaki gelişmeler sayesinde başta meyve-sebze üretimi olmak üzere, tarımsal üretimin tamamında iç ve dış pazarlara güvenli ürün sunulurken, ülkemiz insanının da sağlıklı ve güvenilir ürün tüketmeleri sağlanıyor.

Böylelikle Güneysınır’da örnek teşkil edecek olan uygulama ile çevre köylerden başlayarak Konya genelinde bağcılık faaliyetlerinde İyi Tarım Uygulamalarının yaygınlaşması, İyi Tarım Uygulamaları ile üreticinin ürününe değer katılması, beraberinde çevreye dost uygulamalar ile sürdürülebilir tarımın sağlanması ve her aşaması kayıtlı- kontrollü ürünler ile de tüketiciye de sağlıklı ürünlerin ulaşımı sağlanacak.

Düzenlenen Tarla Gününe İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin, Güneysınır Kaymakamı Osman Sarı, Güneysınır İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mahmut Sami Akmaz, kurum müdür ve amirleri, muhtarlar, STK temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar iştirak etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

 Sorumlu Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum