İkinci 500'ün içinde 14 Konya firması

Konya Ticaret Odası Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesine giren Konya’dan 14 firmayı tebrik etti.

İkinci 500'ün içinde 14 Konya firması

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, 2014 yılında listede 14 Konya firmasının yer bulduğunu ifade ederek, ikinci 500'de yer alan firmaların geçen yıla göre üst sıralara tırmanmasının önümüzdeki yılarda ilk 500'e giren firma sayısını artıracağını söyledi.

İkinci 500'de yer alan firmaların önümüzdeki dönemde kendilerine yeni hedefler koymaları ve ilk 500'ü hedeflemeleri gerektiğini söyleyen Başkan Öztürk, "İlk 500'de olduğu gibi ikinci 500'de yer alan firmalarımız da şehrimizin gurur kaynağı olmuşlardır. Firmalarımızın geçen seneye oranla üst sıralara tırmanması önümüzdeki yılarda ilk 500'e giren firma sayımızın artacağını göstermektedir. İlk 500 firma açıklandığında ifade ettiğimiz gibi, Türkiye’nin ihracatını en hızlı yükselten şehirlerinden biri olan, işsizlik rakamları en düşük şehir olan Konya’nın ekonomik potansiyeli daha fazla sayıda büyük firma çıkaracak güce sahiptir. Konya’dan daha fazla büyük marka firma çıkarmalıyız. KOBİ ağırlıklı Konya sanayisi fason mantığını ve salt üretim endeksli anlayışı bir kenara bırakmalıdır. Önemli bir diğer nokta da küçük şirketler olarak; hem firmamızın hem de ürünlerimizin değerini artıramıyorsak firmalarımız birleşme yoluna gidebilmelidir. Tüm dünyada örnekleri olduğu gibi firma birleşmeleri dünya çapında marka şirketler ve marka ürünler çıkarabilirz Konya’nın bölgesel ve ulusal markalarının artması hem Konya’nın, hem de Türkiye’nin zenginleşmesine büyük katkılar sağlayacaktır. Listeye giren firmalarımızı kutluyor gelecekte daha büyük hedeflerle şehrimizin gururu olacak atılımı göstermelerini temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler