Esnafa ucuz elektrik verilmeli

KONESOB Başkanı Karamercan, esnafın girdi maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğini, bu çerçevede esnaf ve sanatkâra ucuz elektrik verilmesinin yerinde bir karar olacağını söyledi.

Esnafa ucuz elektrik verilmeli

Esnafın yüksek girdiler ve Bağ-Kur ödemeleri gibi giderleri yüzünden sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan konuyla ilgili önerilerde bulundu.

AĞIR GİRDİLER SIKINTI YARATIYOR

Esnaf ve sanatkârların yüksek elektrik, su ve Bağ-Kur ödemeleri gibi ağır girdiler yüzünden sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Başkan Karamercan, “Bu bağlamda esnaf ve sanatkârımıza ucuz elektrik verilmeli, su fiyatlarında da indirime gidilmeli. Esnaf ve sanatkârımızın koruması için acilen gerekli adımlar atılmalı” dedi.

SİYASİ BELİRSİZLİK OLUMSUZ YANSIDI

Ülkenin ve ekonominin 1 Kasım’da yapılacak seçime endekslendiğini hatırlatan Başkan Karamercan, siyasi belirsizliğin esnafın cebine olumsuz yansıdığına vurgu yaptı. Başkan Karamercan, “7 Haziran seçimlerinden sonra ülkede siyasi bir boşluk oluştu. Siyasi belirsizlik vatandaşımızı ekonomik olarak tedirgin etti ve harcamalarını kıstı. Bir taraftan terör olayları ve yüreğimizi yakan şehit haberleri, diğer taraftan siyasi belirsizlik ülkemizin önünü tıkadı. Önümüzde tekrar bir seçim var ve esnaflar olarak tek parti iktidarının devamından yanayız. 1 Kasım seçimleri ülkemiz ve iş çevreleri açısından çok önemli. İstikrarın tekrar oluşması için vatandaşlarımızın bu seçimlerde sağduyulu hareket etmesi ve güçlü Türkiye’nin devamı için oyunu kullanması gerekiyor. Esnaf kardeşlerimizin de aynı düşünceyle hareket etmesini ve ülkenin geleceğini oylamasını öneriyoruz” diye konuştu. (Ahmet Ünver)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.