Esnaf yerli üretime talip

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, Konya’nın yerli otomobil üretimi konusunda en ideal şehir olduğunu belirterek, “Bu konuda tüm yetkili mercilere ulaşmamız ve yerli otomobilin Konya’da üretilmesinin sağlanm

Esnaf yerli üretime talip

Yerli otomobil üretiminin merkezinin Konya olması noktasında son dönemde yapılan girişimler ve açıklamalara KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan da katıldı. Başkan Karamercan, yerli otomobil üretimi konusunda somut adımlar atılmasının kamuoyunda heyecan uyandırdığını vurgulayarak, üretimin Konya’da yapılmasının Türkiye ve Konya açısından yerinde bir karar olacağını kaydetti.

“BU PROJE KONYA’NIN HAKKI”

Türkiye’nin ilk milli otomobilinin üretilebileceği en uygun Anadolu şehrinin Konya olduğunu hatırlatan KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, “Konya’mız sanayicilik kültürü, otomotiv yedek parça konusunda güçlü altyapısı, 5 üniversitesi, teknoloji geliştirme bölgeleri ve nitelikli insan kaynağı potansiyeli, coğrafi konumu, tüm lojistik bölgelerle bağlantılı olması gibi avantajlarından dolayı ülkemizin ilk milli otomobilinin üretilebileceği en uygun Anadolu şehridir. Bilindiği üzere Konya’mız traktör üretiminin ana sanayisi, otomotiv ve savunma sanayisine yedek parça üretimiyle de örnek bir sanayi şehridir. Gurur veren bu özelliklerimizle yerli otomobil fabrikası üretimi için de en ideal ve verimli şehir Konya’dır. Bu proje Konya’nın ve Konya halkının hakkıdır. Konya esnafları olarak üretimin şehrimizde yapılmasını arzu ediyoruz” dedi.

“DAHA FAZLA LOBİCİLİK YAPMALIYIZ”

Yerli otomobil üretim üssünün Konya olması noktasında Konya’nın sesinin daha fazla çıkması gerektiğini ifade eden KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, “Bu konuda daha fazla lobicilik yapmalıyız. Projenin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız başta olmak üzere tüm yetkili mercilere ulaşmamız ve yerli otomobilin Konya’da üretilmesinin sağlanması gerekiyor. Yerli otomobil üretimi kesinlikle Konya’da olmalı” diye konuştu.

“CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

Açıklamasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını da kutlayan Başkan Karamercan, “Ülkemiz zor ve önemli süreçlerden geçiyor. Vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkalım ve Türkiye düşmanlarına karşı birlik beraberlik olalım. Bu vesileyle tüm esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin 92. yılının ülkemize barış, kardeşlik ve güzel yarınlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.