Bankaların "bayram kredisi" yarışı hızlı başladı

Bankalar, Ramazan Bayramı dolayısıyla müşterilerinin nakit ihtiyacını karşılamak üzere "bayram kredisi" yarışına hızlı başladı

Bankaların "bayram kredisi" yarışı hızlı başladı

BURSA (AA) - Bankalar, Ramazan Bayramı dolayısıyla müşterilerinin nakit ihtiyacını karşılamak üzere "bayram kredisi" yarışına hızlı başladı. Alışveriş, tatil ve diğer masraflar nedeniyle bayramda artan harcamalar karşısında tüketicilerin ihtiyacına yanıt vermeyi amaçlayan bankalar, bayrama özel kredi seçeneklerini şimdiden yürürlüğe koydu.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, bankaların kredi maliyetleri, vade, faiz ve tahsis ücretlerine göre değişiyor. Müşterileri, "75 bin liraya varan kredi", "36 aya varan vade" ve "0,99'dan başlayan faiz" ve "taksitlere üç ay sonra başlama" gibi seçenekler bekliyor. 

Ramazan Bayramı için bazı bankaların sundukları kampanyalar şöyle: 

Türkiye İş Bankası, 22 Temmuz'a kadar devam edecek "Geleneksel Bayram Kredisi" kampanyası kapsamında, bireysel nitelikli ihtiyaçlar için 50 bin lira ve 36 ay vadeye kadar kredi kullandırıyor.

Banka, 12 ay vadeli 5 bin lira kredi, 24 ay vadeli 10 bin lira kredi ve 36 ay vadeli 50 bin lira kredi için yüzde 1,23 faiz uyguluyor.

Kredi kampanyası için başvurular, şubelerden, "isbank.com.tr" internet adresinden, internet şubesinden, cep telefonundan, bankamatiklerden ve telefon şubesinden yapılabiliyor. Başvuruların cevabı ise cep telefonlarına gönderiliyor.

- Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası, ramazana özel kampanyasıyla ister masrafsız ister düşük faizli kredi kullanma ve alışverişlerden para kazanma fırsatı sunuyor.

Banka, tüketicilerin Ramazan Bayramı'nda akraba ziyaretleri ve tatil gibi nedenlerle oluşabilecek nakit ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla isteyene masrafsız, isteyene düşük faizlerle ve farklı ödeme seçenekleriyle kredi kullanma imkanı sağlıyor.

Kredi başvuruları, Bireysel İnternet Şubesi, Mobil Şube, SMS, "kredisimdi.com.tr" internet adresi aracılığıyla ve Yapı Kredi ATM'leri üzerinden yapılabiliyor. Yapı Kredi müşterileri, onaylı kredilerini şubeye gitmeden kullanabiliyor.

- VakıfBank

VakıfBank, "Geleneksel Bayram Kredisi" kampanyasıyla yüzde 0,99'dan başlayan faiz oranları ve 36 aya varan vade seçenekleriyle 50 bin liraya kadar kredi imkanı sunuyor.

Banka, "Geleneksel Bayram Kredisi" kampanyası ile başta emekliler, özel sektör ve kamu çalışanları olmak üzere tüm bireysel müşterilerin ihtiyaçlarını kefilsiz ve hızlı bir şekilde karşılamak üzere yüzde 0,99'dan başlayan faiz oranlarıyla 50 bin liraya kadar kredi kullanma fırsatı veriyor.

VakıfBank, 3 bin lira için 9 ay vade yüzde 0,99 faiz, 50 bin lira için 9 ay vade yüzde 1,15 faiz ve 50 bin lira için 36 ay vade yüzde 1,15 faizli kredi kullandırıyor.

Cep telefonları aracılığıyla da başvuru yapabilen kredi kampanyası kapsamında, 3 aydan 36 aya kadar vadelerle geri ödeme seçenekleri sunuluyor. Kampanyaya ilişkin detaylı bilgiye VakıfBank şubelerinden ya da "www.vakifbank.com.tr" internet adresinden ulaşılabiliyor.

- Garanti Bankası

Garanti Bankası, "Bayram Kredisi" kampanyası kapsamında, 9 aydan 36 aya kadar taksitle kredi sağlıyor.

Banka, 3 bin lira için 9 ay vade yüzde 0,99 faiz, 10 bin lira için 36 ay vade yüzde 1,25 faiz ve 20 bin lira için 36 ay vade ve yüzde 1,19 faizle kredi kullandırıyor.

- Finansbank

Finansbank, bankadan ilk defa ihtiyaç kredisi kullanacaklara bayramda çok özel tanışma kredisi sunuyor.

Bayrama özel "Finansbank Tanışma Kredisi" kullanacak olan tüketicilere, her tutar ve vadede geçerli olan aylık yüzde 1,14 tanışma faizi uygulanıyor.

- Akbank

Akbank, yaz, bayram ya da yaz tatili ihtiyaçları için nakde ihtiyacı olanlara "Akbank ihtiyaç kredisi" ile kolaylık sağlıyor.

Ayda 90 lira taksitle 2 bin 500 lira krediyi 36 ayda ödeme fırsatı sunan banka, 75 bin liraya kadar nakit ihtiyaçlar için kredi tutarı üzerinden binde beş kredi tahsis ücreti ve yüzde 1,23 faiz ile kredi kullandırıyor.

Banka ayrıca krediyi şimdi kullandırıp 33 aya kadar vadelerde taksitleri 3 ay sonra (Eylül 2015) ödemeye başlama imkanı da veriyor.

Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.