'Bankalar daha yüksek promosyon verebilir'

TBB açıklamasında, "Bankalar emeklilere sundukları ürün ve hizmetlerden elde ettikleri kazançları emekliler ile paylaşmaktadır." denildi.

'Bankalar daha yüksek promosyon verebilir'

Türkiye Bankalar Birliğinden (TBB) emeklilere promosyon ödemelerine ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, bankaların, isteğe bağlı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile emeklilere promosyon ödemek üzere anlaşma yaptığı anımsatılarak, promosyon ödemelerinin SGK ile imzalanan protokoldeki şartlar dahilinde yapılacağı aktarıldı.

"Promosyon isteyen emeklilerden, kredili mevduat hesabı veya kredi kartı ürünlerinden birini istemesi ve işlemleriyle ilgili olmak üzere ödeme talimatı vermesi talep edilmektedir." ifadesi kullanılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Değerlendirmelerin aksine, kredili mevduat hesabının negatif bakiye vermesi ve kredi kartının ödeme işlevi dışında kullanılması gibi bir zorunluluk aranmamaktadır. Promosyon ödemeleri 2017 Mart ayından itibaren bir takvim çerçevesinde yapılacaktır. Hangi şartlarda, kimlere, ne miktarda promosyon verileceği protokolde açıkça düzenlenmiştir. Üç yıllık dönem için aylık maaşı bin liraya kadar olan emeklilere en az 300 TL, 1001-2000 lira aralığında olanlara en az 375 TL, 2000 lira üzerinde olanlara en az 450 TL ödenecektir. Ödemelerin üç yıllık tutarı peşin olarak yapılacaktır."

"Bankalar daha yüksek promosyon verebilir"

Bankaların müşteri lehine olmak üzere, protokol ile belirlenen şartlardan farklı davranmak ve daha yüksek promosyon vermekte serbest olduğu belirtilen açıklamada, emeklilerin istedikleri banka ile çalışabileceği konusunda serbest oldukları aktarıldı.

Açıklamada, "Ticari kurum olarak bankalar emeklilere sundukları ürün ve hizmetlerden elde ettikleri kazançları emekliler ile paylaşmaktadır. Bankacılık sektörü bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da düzenlemelere tam uyum içinde, ülkemiz ve vatandaşlarımız için değer oluşturmaya ve refah üretmeye devam edecektir." denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler