Akşehir’de Doğalgaz Dağıtımı projesinde son aşamaya gelindi

Konya’nın Akşehir İlçesinde doğal gaz dağıtım projesinde son aşamaya gelindi.

Akşehir’de Doğalgaz Dağıtımı projesinde son aşamaya gelindi

Doğal gaz şebekesinin ilgili mevzuata uygun olarak planlanması, projelendirilmesi, inşası, işletilmesi, bakımı, genişletilmesi ve bu şebeke ile doğalgazın abone ve serbest tüketicilere teslim edilmek üzere nakdi ve perakende satışı ile müşteri hizmetlerini yerine getirmesi faaliyetleri için lisans verilen Enerya yetkilileri, Akşehir'e yaptıkları proje ve çalışmalar hakkında Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile bir toplantı yaptı.

Toplantıda Akşehir için yapılacak dağıtım projesi ve ilk olarak dağıtım yapılacak bölgeler hakkında karşılıklı istişare yapıldı.

Toplantının ardından Adsız Mahallesi’ndeki Doğalgaz Ana İletim Noktasına geçen Başkan Akkaya ve beraberindekiler burada da incelemelerde bulundular.

Enerya Konya Bölge Müdürü Arif Kösen yaptığı açıklamada, Akşehir’deki dağıtımla ilgili projenin son aşamalarına geldiklerinin altını çizerek, “Sayın Belediye Başkanımız Salih Akkaya ile yaptığımız toplantının ardından saha incelemesinde bulunduk. İnşallah çalışmaları sonuçlandırıp en kısa sürede Akşehir’e doğalgazı getirme noktasında hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ise, Akşehir’in beklediği doğal gaza kavuşmasına az bir zaman kaldığını belirterek, “Akşehirli hemşehrilerimizin, Nasreddin Hoca torunlarımızın uzun zamandır beklediği doğalgaza kavuşmak üzere proje çalışmalarımız devam ediyor. Uzun zamandır bu projeyi bekliyoruz, inşallah projelenme işlemi hemen hemen tamamlandı ve son aşamaya gelindi. Toplantımızda ilk etapta doğal gaz verilecek mahalleler noktasında bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Tabii olarak apartman dairelerin yoğun olduğu Yarenler ve Yeni Mahalle bölümündeki, yeni kentleşmenin yoğun olduğu bölgeyi ön plana almışlar. Bize de fikrimizi sordular, bizde birim müdürleri arkadaşlarımızla beraber orada daha çok abonelik olabileceğine ve ilk başlama noktasında o alanların tercihinin isabetli olduğunu ifade ettik. Yine ulaşım noktasında şu anda bulunduğumuz Adsız İstasyonundan oraya kadar bölümde de geçeceği güzergâhları planlamışlar, onu değerlendirdik. Umarım en kısa sürede uzun zamandır beklediğimiz, hem temiz bir hava solunması anlamında, hem burada organize sanayimizdeki firmaların üretim maliyetini düşürülmesi anlamında, bizim için büyük önem arz eden yeşil enerjiye kavuşmuş oluruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.