Abdullah Tivnikli Kuveyt Türk'ten istifa etti!

Kuveyt Türk Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Tivnikli Kuveyt Türk'teki görevinden istifa etti. Gerekçesini böyle açıkladı;

Abdullah Tivnikli Kuveyt Türk'ten istifa etti!

Yönetim Kurulu Uyeliği’ni de bırakan Tivnikli ayrılık kararının gerekçesi olarak “sosyal faaliyetlere, sivil toplum çalışmalarına ve ailesinin ticari işlerine daha fazla zaman ayırmak istediğini” söyledi.

İstifanın ardından Kuveyt Türk Yönetim Kurulu’nun almış olduğu karar KAP’ta yayınlandı. Abdullah Tivnikli’den boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği’ne  Mazin S.A.S. Al Nahedh atandı.

Bankadan yayınlanan duyuru şöyle:

“16/09/2015 Tarih ve 1635 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Tivnikli' nin Yönetim Kurulu üyeliğinden 16/09/2015 tarihinde "Uzun bir süredir yönetiminde bulunduğum Kuveyt Türk' ten ayrılma kararı vermiş bulunmaktayım.

Bu kararı almamda, önümüzdeki dönemde sosyal faaliyetlere, sivil toplum çalışmalarına ve ailemizin ticari işlerine daha fazla zaman ayırma tercihim etkili olmuştur. Kuveyt Türk'ün bugün katılım bankacılığında bulunduğu güçlü konum ve sağlam yönetim kapasitesi bu kararı gönül rahatlığı ile vermeme imkan sağlamıştır.

Bu vesile ile her zaman Kuveyt Türk Ailesi'nin bir bireyi olmaktan onur duyacağımı belirtmek isterim" şeklindeki beyanı ile istifasının ardından, boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine, Türk Ticaret Kanunu madde 363 hükmü gereğince kalan görev süresini tamamlamak üzere, Mazin S.A.S. AL NAHEDH'in Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.