2018 Yılı Memur Personel Alımları Yayımlandı!

Yeni kamu ilanları yayımlanmaya devam ediyor. yılın bitmesi ile birlikte yeni yılda kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacak. Alım yapacak kurumlar ve detayları haberimizin devamında yer almaktadır.

2018 Yılı Memur Personel Alımları Yayımlandı!

Ülkemizde bulunan bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşları bünyelerinde devamlı oluşan çalışan eksikliğini karşılamak için memur personel alımlarına devam etmektedir. 2017 yılında memur personel alımları yapıldı ve artık 2018 memur alımı ilanları yayımlanmaya başladı. Adaylar yeni yılda da iş sahibi olabilecek. 2018 personel alımı ilanları ile bi çok kişiye ekmek kapısı olacak ve adaylar rahat geçinebilecek. Memur Personel Alımı 2018 yılında da devam edecek ve bu haberimizde sizler için şimdiden 2018 yılı için yayımlanmış olan ilanların bilgisini vereceğiz.

Kamu kurumları alım yapacakları adaylardan bazı nitelikler aramaktadır. Bunlar, genel şartlar, Yaş şartları, Eğitim şartları, Sınav şartı, YDS şartı, KPSS şartı gibi nitelikler sonucunda adaylar kamu kurumlarının boşa çıkarttığı kadroları doldurmaktadırlar. Kamu Personeli Seçme Sınavı 2018 yılı için henüz yapılmadığından adaylardan 2016 veya 2017 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmaktadır. Bu tür kesin bilgiler kurumların yaptıkları duyuruladan mutlaka belirtilmektedir. Haberimizde genel bilgiler ile devam ediyoruz..

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

Adaylardan 2018 yılında da, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sağlık açısından görevini Türkiye'nin her yerinde yapmasına engel durum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturmasında ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi aşağıdaki nitelikler aranmaktadır.

KPSS Şartı:

Bir çok kurum adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) şartı aramakta ve kamuya dahil olmak isteyen adaylar bu yönde her sene KPSS ye girmektedir. Lise mezunu olan adaylar KPSSP94, Önlisans mezunu olan adaylar KPSSP93 ve Lisans mezunu olan adaylar ise KPSSP3 puan türünden veya eğitimine göre çeşitli puan türlerinden KPSS ye girerek puan almakta ve adayların bu Puan durumlarına göre kadro giriş ilemleri belirlenmetedir.

Bazı Kurumlar KPSS şartı Aramıyor!

Kamuya alımlar her ne kadar KPSS ile olsa'da bazı kurumlar adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. Bunun yerine diğer nitelikler sonucunda alım yapıyorlar. Mesela bir çok askeri personel alımlarından, TÜBİTAK, Bazı üniversiteler, Bakanlıklar ve bazı belediyeler adaylardan KPSS şartı aramıyorlar. Bunlara aşağıda sizlerele paylaşacağımız tablodan öğrenebilirsiniz.

Eğitim Şartı:

Alım yapılacak kadro veya pozisyona göre adaylar gerekli eğitim seviyelerini tamamlamış ve istenilen fakülte veya yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gereklidir. Yurtdışında veya Yurtiçinde farklı yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar bu pozisyon için YÖK'ten denklik belgesi almak zorundadır. Bu bilgi mutlaka ilanların içerisinde verilmektedir.

Yaş Şartı:

Adaylar kamu kurum veya kamu kuruluşları tarafından belirlenen yaş sınırları içerisinde olmak zorundadırlar. Kamuya memur alımları'nda genellikle adaylardan 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktadır. Bu yönde bir çok kişi 35 yaşından sonra KPSS'ye girmekte ve malesef sonrasında üzgüntüuye kapılmaktadır. Bu nedenle adaylar mutlaka ilanların metinlerindeki belirtilen yaş şartına mutlaka uygun olmaları şarttır.

ALIMLARI GİRİŞ SINAVI BELİRLİYOR!

Bakanlıkar, Kurumlar, Kamu Kuruluşları memur personel alımı esnasında adaylara Giriş Sınavı uygulamaktadır. Bu sınavlar, Yazılı, Sözlü veya Uyglamalı olarak yapılmakta. Adayların KPSS puan sırası esas alınarak bir sıralama yapılmakta ve kadro sayısının belirlenen kat sayısı kadar aday sınava çağırılmaktadır. Başvuru işlemi sonrasında kurumlar mutlaka ilerleyen tarihler içerisinde Başvuru sonuçlarını ve kimlerin sınava katılabileceklerini duyurmaktadırlar.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvurular, kurumların belirledikleri tarih içerisinde alınmaktadır. Başvuru tarihleri dışında yapılmış olan başvurular geçersiz sayılacak ve işleme alınmayacaktır. Bu sebeple adaylar mutlaka ilanların başvuru sürelerini incelemeli ve başvuru süreleri içerisinde başvuru yapmalıdır. Başvurular kurumun belirlediği şekilde, Şahsen, Posta ile, e-posta ile, online veya tercih işlemeleri şeklinde başvuru alınmaktadır. Ayrıca kurumların belirlediği şekilde başvuru yapmayan adayların başvurularıda geçersiz sayılacak.

2018 KAMUYA MEMUR PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR:

Sizler için aşağıda hazırlamış olduğumuz tabloyu inceleyebilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aşağıdaki tablo yardımı ile, alım yapacak kuruma, Başvuru tarihlerine, KPSS olup olmadığına, alım sayısına ve detaylara ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki ilanlar şimdilik yayımlanan ilanlar olup, 2018 yılı içerisinde sizler için süekli olarak ilanları takip edip sizlere ileteceğiz.

Ayrıca yakın zaman içerisinde yayına aldığımız uygulamamız ile de sizlere hizmet vermektedyiz. Mobil uygulamamızı telefonunuza indirerek 2018 yılında sürekli olarak memur personel alım ilanlarından haberdar olabilirsiniz. Uygulamamız tamamen ücretsiz ve sadece sizler için hazırlanmıştır.

Alım Yapacak
Kurum veya
Kuruluş ve
Pozisyon

KPSS Şartı

Alınacak Personel Sayısı

Son Başvuru Tarihi

Detaylar

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı

-

7

05/01/18

 

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu

Var

9

08/01/18

 

Dışişleri Bakanlığı

Var

10

12/01/18

 

Çanakkel Ayvacık Belediyesi

Yok

1

22/01/18

 

Savunma Sanayi Müsteşarlığı

Var

10

12/01/18

 

ÖSYM

Yok

12

04/01/18

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler