2 bin kişilik destek sözü

Konya Müteahhitler Birliği Başkanı Ekrem Demirci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli istihdam çağrısına Konya’nın 2 bin kişi katkı sağlayacağını söyledi. Demirci, bu ay sonuna kadar bu sözün gerçekleşeceği müjdesini verdi

2 bin kişilik destek sözü

Konya Müteahhitler Birliği (KOMÜT) tarafından Mesleki Yeterlilik Belgesi ve İŞ-KUR destekleriyle ilgili program düzenlendi. Programa, İŞKUR Müdürü Emrah Keleş, SGK İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, KOMÜT Başkanı Ekrem Demirci, Türkiye Akreditasyon Kurumu Yetkilisi Doğan Yıldız, MEYEBS Mesleki Yeterlilik Belgesi Yetkili Kurum Müdürü Mehmet Parmak ve çok sayıda davetli katıldı. KOMÜT Başkanı Ekrem Demirci, Konyalı müteahhit firmalarının milli istihdam seferberliğine katkısına değindi. Demirci, “Konya, kültür ve ilmin merkezi olduğu kadar milli ekonominin de en önemli yerlerinden biri haline geldi. Konya üretir ve gelişirse Türkiye de gelişir ve kalkınır. Konya’nın Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına gönülden destek vereceğine inancımız tam. Cumhurbaşkanımın çağrısını önemsiyor ve benimsiyoruz. Bu kapsamda Konya olarak 2 bin kişilik istihdam sözü verdik. Sözümüzün büyük bir kısmını tuttuk ve ay sonunda bu rakamı tamamlayacağız” dedi.

KELEŞ, ARTI 1 İSTİHDAM TEŞVİKİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

İŞ-KUR İl Müdürü Emrah Keleş ise, “Artı 1 İstihdam Teşviki” hakkında bilgi verdi. Keleş, Artı 1 İstihdam Teşviki’nden yaralanmak için işverende aranılan özelliklerin neler olduğuna dikkat çekerek, “Özel sektör işvereni olmak, yasal ödeme süreci geçmiş borcu olmamak, diğer SGK ödemelerini zamanında ödemek, kayıt dışı ve sahte sigortalı çalıştırmamak ve borç yapılandırmasından yararlanan ve taksitlerini düzenli ödeyenler yararlanabilir” diye konuştu. KOMÜT Genel Sekreteri Mustafa Kıcıkoğlu, 2023 hedefleri kapsamında hem Türkiye’yi hem de Konya’yı güçlü, gelişmiş ve kalkınmış bir geleceğe doğru taşımak olduğunu vurguladı. (İlyas Şen)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.