Millî İstihbarat Akademisi faaliyetlerine başladı

Milli İstihbarat Akademisi, kuruluşunu tamamlayarak 6 Ocak itibarıyla faaliyete geçti.

Millî İstihbarat Akademisi faaliyetlerine başladı
Yayınlanma:

2024 güz dönemi itibariyle yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci kabul eden Akademi, en az dört yıllık örgün eğitim veren lisans programlarından mezun olan ve başvuru kriterlerini karşılayan herkesi lisansüstü programlarına başvurmaya davet ediyor.

Akademi, üniversite yapısıyla faaliyet göstererek, uzman akademisyenler tarafından verilen derslerle öğrencilere eğitim sağlayacak.

Adaylar, Milli İstihbarat Akademisi bünyesindeki istihbarat, güvenlik, bölge çalışmaları, siber güvenlik ve kriptoloji, uydu-uzay sistemleri, yapay zekâ ile veri analitiği gibi programlara başvuru yapabilecekler.

Akademi, bilimsel araştırmalara odaklanacak ve Ar-Ge projelerini eş güdümlü bir şekilde geliştirip yürütecek.

Türkiye'nin stratejik hedefleri doğrultusunda istihbarat ve güvenlik alanlarında araştırmalar yapmayı, projeler üretmeyi amaçlayan Akademi, bu alanda çalışan akademisyenleri bir araya getirecek ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli organizasyonlar düzenleyecek.

Milli İstihbarat Akademisi aynı zamanda Türkiye'nin önemli konularında raporlar, analizler üreterek kamuoyunu ve karar alıcıları bilgilendirmeyi ve farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.