ALES sonuçları açıklandı

Merakla beklenen ALES sonuçları az önce açıkladı. ÖSYM’nin son dakika duyurusunda yer alan sınav sonuçları sorgulanmaya başladı.

ALES sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından uygulanan ALES sonuçları açıklandı. 17 Kasım tarihinde tüm yurtta sınava giren adaylar heyecanla sınav sonuçlarını sorgulamaya başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca son dakika olarak açıklanan sınav sonuçları resmi sitede yer alıyor. Kariyer hedefi olan vatandaşlar '' 2019 ÖSYM ile ALES sonuçları sorgulama nasıl yapılır? Sorusuna yanıt aramaya başladı. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U.Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilirler. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacak.

ALES SONUÇLARI AÇIKLANDI

Merakla beklenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (ALES/3) sonuçları açıklandı. Haberimizde, ALES sonuçlarına ilişkin detaylara erişebilirsiniz.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019/3) sonuçları 3 Aralık 2019 tarihinde açıklandı.

ALES SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞTE ÖSYM'NİN RESMİ SİTESİNDEKİ DUYURU;

ALES: AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI 2019-ALES/3 SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

17 Kasım 2019 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/3) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 03 Aralık 2019 tarihinde saat 16.15'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tradresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

ALES SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.